13 (sic!) edycja Servier dla Serca. Kardiologiczna Poradnia Servier

Nawet gdyby, początek tej, 13-tej edycji, wypadł w piątek – 13-go, nic nie popsułoby nam entuzjastycznego nastroju, bo właśnie tego roku w trasę wyruszał po raz pierwszy nowy Kardiobus! Cudeńko! Mobilna przychodnia zbudowana na podstawie naczepy tirowej - rozsuwane boki, klimatyzowane 60 m2 z gabinetami i poczekalnią. Wielka, nowoczesna i elegancka.

13 edycja Servier dla serca odbyła się pod hasłem „Trzecia młodość Twojego serca” i dedykowana była w sposób szczególny profilaktyce chorób układu krążenia u osób po 60. roku życia.

Organizatorzy pragnęli zwrócić szczególną uwagę na ryzyko udaru u pacjentów zarówno ze zdiagnozowanym, jak też niewłaściwie kontrolowanym nadciśnieniem tętniczym. Udar mózgu jest bowiem trzecią pod względem częstości występowania, po chorobie niedokrwiennej serca i nowotworach, przyczyną zgonów na świecie.

Servier dla Serca to kampania profilaktyczno-edukacyjna realizowana konsekwentnie od 2003 roku. Jej celem jest podnoszenie świadomości Polaków w zakresie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i zagrożeń z nim związanych.

W ramach kampanii od 13 lat, co roku, w trasę po Polsce wyrusza Kardiobus oferując bezpłatne badania profilaktyczne tj. poziom cholesterolu całkowitego, poziom glukozy, pomiar ciśnienia tętniczego i BMI oraz konsultacje kardiologiczne, badania EKG i Echo serca. W tym roku osobom z podwyższonym cholesterolem całkowitym proponowaliśmy także badanie poziomu „dobrego” i „złego” cholesterolu oraz trójglicerydów.

W trasie Mobilnej Kardiologicznej Poradni Servier badaniom towarzyszyły działania edukacyjne na rzecz upowszechniania szeroko rozumianej profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, prowadzone w specjalnym Namiocie Edukacyjnym. Działania edukacyjne były podzielone na cztery strefy.

O kampanii

Akcja „Servier dla Serca” organizowana jest przez firmę Servier Polska od 2003 roku, przez ostatnie kilkanaście lat Kardiologiczna Poradnia Servier odwiedziła 60 miast (wiele z nich kilkukrotnie) a z bezpłatnych badań układu krążenia, skorzystało ponad 41 000 pacjentów. Wielokrotnie więcej objętych zostało kompleksowym programem edukacyjnym.