Badania USG dla ubezpieczonych w KRUS

Być może był to nasz najtrudniejszy projekt. Być może tylko tak nam się wydaje, bo gorsze, w szybkim tempie, musiały przejść do historii.

Fakty są takie, że:

Już same suche liczby czynią ten wynik godnym wielkiego ośrodka diagnostycznego. Jeśli dodamy do tego cały ogrom logistyki - z zaangażowaniem lekarzy radiologów, specjalistycznego sprzętu USG, dotarciem do małych miejscowości, rejestracją tysięcy pacjentów ubezpieczonych w KRUS – no cóż – jesteśmy z siebie naprawdę dumni!

W ramach projektu „Bezpłatnych badań USG dla ubezpieczonych w KRUS” w trasę po trzech województwach wyjechały trzy mobilne gabinety, a w październiku dołączyła do nich jeszcze wielogabinetowa mobilna przychodnia.

We współpracy z regionalnym oddziałami KRUS zaprosiliśmy na badania rolników z 104 gmin. Infolinia dedykowana rejestracji dzwoniła przez 8 tygodni dosłownie od świtu do nocy. Nawet gdybyśmy podwoili i potroili liczbę badań – chętnych by nie zabrakło!

Opowieści i anegdotki z tej realizacji długo jeszcze będziemy powtarzać, ale najmocniej zapamiętamy historie pacjentów, że złymi i bardzo złymi wynikami. To one pokazały nam jak wiele jest jeszcze do zrobienia na polu profilaktyki, jak bardzo działania prozdrowotne potrzebne są właśnie za granicami wielkich miast i w jak bardzo ważnym projekcie mieliśmy swój udział.

Za osobiste zaangażowanie, otwartość i w uznaniu sprawności organizacyjnej dziękujemy: